Ask a New Question
Search
Ryan has nine 14-ounce bags
Ryan has nine 14-ounce bags of popcorn to repackage and sell at the school fair. A Small bag holds 3 ounces. How many small bags
8 answers
asked by
John Angelo Coleman
901 views
Ryan has nine 14 ounce bags of popcorn to repackage and sell at the school fair. A small bag holds 3 ounces. How many small bags
3 answers
asked by
Devon
538 views
Ryan has nine 14-ounce bags of popcorn to repackage and sell at the school fair. A Small bag holds 3 ounces. How many small bags
5 answers
asked by
John Angelo Coleman
330 views
Did you mean: ryan has nine 14 ounce bags of popcorn to repackage and sell at the school fair. a small bag holds 3 ounces. how
1 answer
asked by
ryan
415 views
Ryan has nine 14-ounce bags of pop corn to repackage and sell at the school fair. A small bag holds 3 ounces. How many small
1 answer
asked by
chase
504 views
Ryan has nine 14-ounce bag of popcorn to replace and sell at the school fair. A small bag holds 3 ounces. How many small bags
5 answers
asked by
anthony
910 views
1) A potato chip manufacturer has been accused of shortchanging their customers with their 10-ounce bags of potato chips. A
0 answers
asked by
Jaison
604 views
Mia can purchase a 40-ounce jar of peanut butter for $5.20 or a 15-ounce jar for $2.70. How much does Mia save per ounce by
1 answer
asked by
h
133 views
The price of 10 ounces of crackers is $3.00. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.
(1 point) Responses
1 answer
asked by
poop
104 views
The price of 8.4 ounces of crackers is $2.42. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.
(1 point) Responses
2 answers
asked by
e
108 views