Ask a New Question
Search
Ryan has nine 14-ounce bag
Mia can purchase a 40-ounce jar of peanut butter for $5.20 or a 15-ounce jar for $2.70. How much does Mia save per ounce by
1 answer
asked by
h
100 views
The price of 8.4 ounces of crackers is $2.42. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.
(1 point) Responses
2 answers
asked by
e
73 views
The price of 10 ounces of crackers is $3.00. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.
(1 point) Responses
1 answer
asked by
poop
71 views
Which sentence would support an inference that a character is happy?
A. Ryan bounced out of the office with a smile on her face.
1 answer
asked by
nobody
113 views
Which sentence would suppoet an an inference that a character is happy? Ryan bounced out of the office with a smile on her face.
1 answer
74 views
Which sentence would support an inference that a character is happy?
A. Ryan bounced out of the office with a smile on her face.
1 answer
asked by
🧀 Cheesy-Mc-cheeserson 🧀
94 views
Which sentence would support an inference that a character is happy?(
Ryan bounced out of the office with a smile on her face.
1 answer
asked by
Help
84 views
What is the unit price for an ounce of coffee if a 120-ounce package costs $9.60?
$0.08 per ounce $0.80 per ounce $1.25 per ounce
1 answer
asked by
The boundaries of the former Soviet Union changed
12 views
A 16 2/5 ounce package of medicated cough drops costs $0.99. What is the unit cost?
A. $0.08 per ounce B. $0.50 per ounce C.
8 answers
asked by
Bob Tehe Builder
3,251 views
A 16 2/5 ounce package of breath mints costs $1.48. What is the unit cost?
$0.08 per ounce $0.12 per ounce $0.09 per ounce $0.06
1 answer
asked by
erm
341 views