Ask a New Question
Search
Ronny bought 80 pears for
Ronny bought 80 pears for $60. He threw away 12 rotten ones and sold the rest at 4 for $5. How much money did he make?
1 answer
asked by
sherise
458 views
Mary ate 412
pears and Carmie ate 724 pears.. If they finished all the pears in a box, how many pears were in the box?(1 point)
1 answer
asked by
//////////////////////////////////////////////////
345 views
Mary ate 4 12 pears and Carmie ate 7 24 pears. If they finished all the pears in a box, how many pears were in the box?(1 point)
13 answers
asked by
Kaleb Gilliam
300 views
Willy bought 15 pears and Jack bought 18 oranges. They spent the same amount of money. The difference in cost between a pear and
2 answers
asked by
Anonymous
461 views
Willy bought 15 pears and Jack bought 18 oranges. They spent the same amount of money. The difference in cost between a pear and
0 answers
asked by
Anonymous
359 views
If you bought 6 pears and 20 oranges and then bought 11 pears and 12 oranges and spent the same each time, how much do oranges
1 answer
asked by
Jenn
663 views
Mary ate 412
pears and Carmie ate 724 pears.. If they finished all the pears in a box, how many pears were in the box?(1 point)
1 answer
asked by
i need some help
127 views
Rebecca had 4 times as many apples as pears at first. She gave away 16 apples and bought 15 pears. In the end, she had 8 more
2 answers
asked by
Anonymous
364 views
Use a variable or consumption to solve.
Tom bought 5 apples and 4 pears for $3.80. Jerry bought 10 apples & 5 pears. Jerry paid
1 answer
asked by
Help! Please!
99 views
Sophia buys an eqaul number of oranges and pears for a party. The oranges are bought at a price of 7 for $2 and the pears are
3 answers
asked by
Tam
1,622 views