Rice costs £3 for a

  1. Mohan bought 3 1/2 kg of rice and Saham bought 2 3/4 k. How much rice did did they but altogether? If rice costs 64 per kg, how
    1. answers icon 0 answers
    2. Peppa pig asked by Peppa pig
    3. views icon 307 views
  2. *one kilo of rice costs php 40.00* he wants to buy 3 kilo of rice * he wants to determine the amount of rice he can purchase
    1. answers icon 1 answer
    2. John mark asked by John mark
    3. views icon 327 views
  3. If a bag of rice is 20 pounds and it costs $8.92, then how much would 1 pound of rice cost?
    1. answers icon 5 answers
    2. Daisy205 asked by Daisy205
    3. views icon 841 views
  4. A kilogram of rice costs $6. What is the cost of 400g of the rice.
    1. answers icon 4 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 1,239 views
  5. A 16 oz package of brown rice costs 79 cents and 32 oz package of white rice costs $ 3.49. Which package is a better deal?
    1. answers icon 1 answer
    2. 333 asked by 333
    3. views icon 115 views
  6. Rice costs £3 for a 500g packet. How much for 4 1/2kg of rice?
    1. answers icon 1 answer
    2. Antony Joseph asked by Antony Joseph
    3. views icon 124 views
  7. What is arroz con guandú? (1 point) Responses rice and beans rice and beans rice soup rice soup chicken and rice chicken and
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 178 views
  8. What is arroz con guandú?(1 point) Responses rice and beans rice and beans rice soup rice soup chicken and rice chicken and
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 197 views
  9. What is arroz con guandú?(1 point) Responses rice and beans rice and beans rice soup rice soup chicken and rice chicken and
    1. answers icon 1 answer
    2. Blue Berry asked by Blue Berry
    3. views icon 221 views
  10. What is arroz con guandú? (1 point) Responses rice and beans rice and beans rice soup rice soup chicken and rice chicken and
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 141 views