Ask a New Question
Search
Reginald spent $2.86 on pounds
Reginald spent $2.86 on 4(2)/(5) pounds of bananas. What is the cost of one pound of bananas? Responses A $0.65$0.65 B
3 answers
asked by
burrito
226 views
Reginald spent $2.86 on pounds of bananas. What is the cost of one pound of bananas?
Responses A $0.65$0.65 B $0.67$0.67 C
1 answer
asked by
Fatima
171 views
Reginald spent $2.86 on pounds of bananas. What is the cost of one pound of bananas?
Responses A $0.65$0.65 B $0.67$0.67 C
1 answer
asked by
eating children i mean food
137 views
Reginald spent $2.86 on 4.75 pounds of bananas. What is the cost for one pound of bananas
1 answer
48 views
Their long journey had finally come to an end. Andie took a moment to examine Sir Reginald, his paws coated in mud so thick it
1 answer
10 views
Their long journey had finally come to an end. Andie took a moment to examine Sir Reginald, his paws coated in mud so thick it
1 answer
8 views
Mona spent Saturday picking berries at a berry farm. In the morning, she picked 2.338 pounds of berries. In the afternoon, she
1 answer
asked by
elijah
108 views
An empty dump truck weighs about 2.8×10^5 pounds. How much does it weigh if 15,300 pounds of trash is added? The answer should
1 answer
asked by
Alto Saxaphone
15 views
An empty dump truck weighs about 2.8×10^5
pounds. How much does it weigh if 15,300 pounds of trash is added? The answer should
1 answer
16 views
An empty dump truck weighs about 2.8×10^5 pounds. How much does it weigh if 15,300 pounds of trash is added? The answer should
1 answer
83 views