Reginald spent $2.86 on 4.75 pounds of bananas. What is

  1. Reginald spent $2.86 on pounds of bananas. What is the cost of one pound of bananas?Responses A $0.65$0.65 B $0.67$0.67 C
    1. answers icon 1 answer
    2. eating children i mean food asked by eating children i mean food
    3. views icon 136 views
  2. Reginald spent $2.86 on pounds of bananas. What is the cost of one pound of bananas?Responses A $0.65$0.65 B $0.67$0.67 C
    1. answers icon 1 answer
    2. Fatima asked by Fatima
    3. views icon 171 views
  3. Reginald spent $2.86 on 4(2)/(5) pounds of bananas. What is the cost of one pound of bananas? Responses A $0.65$0.65 B
    1. answers icon 3 answers
    2. burrito asked by burrito
    3. views icon 226 views
  4. Reginald spent $2.86 on 4.75 pounds of bananas. What is the cost for one pound of bananas
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 48 views
  5. Coby sells apples and bananas at his fruit store. He charges $6 for a pound of bananas, and $8 for a pound of apples. If a
    1. answers icon 2 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 1,026 views
  6. Lydia buys 5 pounds of apples and 3 pounds of bananas for a total of $8.50. Ari buys 3 pounds of apples and 2 pounds of bananas
    1. answers icon 7 answers
    2. views icon 14 views
  7. A scale shows that four bananas weigh 2 lbs. Each banana weighs the same amount. If Molly wants to buy a total of 5 pounds of
    1. answers icon 5 answers
    2. vishnu asked by vishnu
    3. views icon 769 views
  8. Bananas are on sale for $0.40 a pound, and you have a coupon for $0.25 off your total purchase. Write a function rule for the
    1. answers icon 5 answers
    2. Leslie asked by Leslie
    3. views icon 6,438 views
  9. A grocer bought 300 pounds of bananas at 30 cents per pound. Experience at this store indicates that, as a result of aging, 30%
    1. answers icon 1 answer
    2. Heyhi asked by Heyhi
    3. views icon 776 views
  10. Country A has a temperate climate and can grow bananas in the spring.It produces 42,000 pounds of bananas per year per growing
    1. answers icon 1 answer
    2. Jett asked by Jett
    3. views icon 30 views