Ramona has 2 cups of

Showing results 1 through 10 of 4,956.
  1. Ramona has 2 cups of sugar and each brownie needs 3/8 cups of sugar. How many brownies can she cover with sugar?
    1. answers icon 1 answer
    2. Tiara asked by Tiara
    3. views icon 577 views
  2. In the following conversation, which group discussion technique does Ramona most clearly demonstrate?RAMONA: O.K., here's a
    1. answers icon 1 answer
    2. uosagp asked by uosagp
    3. views icon 67 views
  3. MY QUESTION after you read the story:: Do you agree/concur with Ramona's friends that Ramona should not be bent out of shape
    1. answers icon 2 answers
    2. debbie asked by debbie
    3. views icon 617 views
  4. A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)Responses8
    1. answers icon 1 answer
    2. dee asked by dee
    3. views icon 14 views
  5. About how many cups of fruit does the USDA recommend eating each day?(1 point) Responses 2 cups 2 cups 4 cups 4 cups 8 cups 8
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 105 views
  6. Question A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
    1. answers icon 1 answer
    2. REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss asked by REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss
    3. views icon 9 views
  7. A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)Responses
    1. answers icon 1 answer
    2. mav welborn asked by mav welborn
    3. views icon 11 views
  8. A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point) Responses
    1. answers icon 1 answer
    2. REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss asked by REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss
    3. views icon 16 views
  9. A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)Responses
    1. answers icon 1 answer
    2. shhh asked by shhh
    3. views icon 13 views
  10. A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)Responses
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 23 views