Pencils cost 20 cents and

  1. Pencils cost 20 cents and pens cost 50 cents. Mabel buys x pencils and y pens, spending $2.00. Write an equation in standard
    1. answers icon 1 answer
    2. Haley asked by Haley
    3. views icon 495 views
  2. In a store, pencils have one price and pens have another. 3 Pencils and 2 pens cost 78 cents. 2 pencils and 3 pens cost 72
    1. answers icon 5 answers
    2. Nomad asked by Nomad
    3. views icon 1,431 views
  3. uh ohif pencils cost 20 cents and pens cost 30 cents each find the cost of the following items number 36 has r pens and p
    1. answers icon 1 answer
    2. Leo asked by Leo
    3. views icon 930 views
  4. Pencils cost 20 cents and pens cost 50 cents. Mabel buys x pencils and y pens, spending $2.00.what is the slope and what does it
    1. answers icon 1 answer
    2. Sarah asked by Sarah
    3. views icon 533 views
  5. Amy needs to purchase pencils and notebooks for her students the number of pencils needed is at least twice as many of the
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 17 views
  6. Question 2 options:Use the five-step thinking plan to help you solve this problem. Pencils sell for 18 cents each, and pens sell
    1. answers icon 1 answer
    2. lil Z asked by lil Z
    3. views icon 79 views
  7. Pencils cost 20 cents and pens cost 50 cents. Mabel buys x pencils and y pens, spending $2.00.Write an equation in
    1. answers icon 1 answer
    2. Sarah asked by Sarah
    3. views icon 496 views
  8. If p pencils cost d dollars, how many pencils can be bought for c cents?
    1. answers icon 1 answer
    2. Irene Wu asked by Irene Wu
    3. views icon 696 views
  9. Pencils sell for 98 cents per dozen. How much more per pencil does it cost to buy 5for 50 cents?
    1. answers icon 4 answers
    2. Malinda asked by Malinda
    3. views icon 1,254 views
  10. if pencils cost 20 cents and pens cost 30 cents each how much does it cost for p pencils?
    1. answers icon 1 answer
    2. Mikayla asked by Mikayla
    3. views icon 399 views