Ask a New Question
Search
Pencils come in packages of
A store sells packages of pencils. Which package offers the best unit price? 12 pencils for $3.36 12 pencils for $3.36 15
1 answer
asked by
.
185 views
The pencil pal factory wraps, pencils, and packages of six. Today there are 5750 pencils to be packaged. How many packages will
1 answer
35 views
pencils come in packages of 10. erasers come in packages of 12. Philip wants to purchase the small est number of pencils and
2 answers
asked by
indigo
982 views
pencils come in packages of 24. The teacher needs 80 pencils for a test. How many packages will he need to purchase?
2 answers
asked by
sarah
480 views
Pencils come in packages of 18. Erasers come in packages of 12. Phillip wants to have the same number of pencils as erasers. How
2 answers
asked by
ruwehfodahjl
117 views
The bookseller sells packages of 15 pens each and 12 pencils each.they want the same number of pens and pencils in their next
1 answer
asked by
Ri
591 views
or
Tammy is buying pens and pencils from the store. Pens come in packages of 10, but pencils are sold in packages of 12. If Tammy
3 answers
asked by
shania
188 views
A package of pencils has 10 pencils and costs $2. A package of markers has 8 markers and costs $4.
Kelsey bought 40 pencils and
2 answers
asked by
rando
126 views
A package of pencils has 10 pencils and costs $2. A package of markers has 8 markers and costs $4.
Kelsey bought 40 pencils and
1 answer
asked by
rando
167 views
Pencils are sold in packages of 5.explain why you need 6 packages in order to have enough for 27 students.
4 answers
asked by
Anonymous
2,421 views