Ask a New Question
Search
Pencils are sold in packages
A store sells packages of pencils. Which package offers the best unit price? 12 pencils for $3.36 12 pencils for $3.36 15
1 answer
asked by
.
185 views
Pencils are sold in packages of 5.explain why you need 6 packages in order to have enough for 27 students.
4 answers
asked by
Anonymous
2,421 views
pencils are sold in packages of 5. explain why you need 6 packages in
order to have enough for 27 students
4 answers
asked by
olive
575 views
The pencil pal factory wraps, pencils, and packages of six. Today there are 5750 pencils to be packaged. How many packages will
1 answer
35 views
or
Tammy is buying pens and pencils from the store. Pens come in packages of 10, but pencils are sold in packages of 12. If Tammy
3 answers
asked by
shania
188 views
pencils come in packages of 10. erasers come in packages of 12. Philip wants to purchase the small est number of pencils and
2 answers
asked by
indigo
982 views
Middle-school students sold cookies in packages of 12. On the first day, they sold x packages. On the second day, they sold
1 answer
24 views
Cool Tools for School has 88 pencils. The manager wants to sell 8 packs containing 10 pencils each. The rest will be sold
1 answer
asked by
Anonymous
198 views
pencils come in packages of 24. The teacher needs 80 pencils for a test. How many packages will he need to purchase?
2 answers
asked by
sarah
480 views
Bandile is selling pencils. He had 800 pencils.he sold 257 pencils.how many pencils does she have left.
What picture do you see
1 answer
asked by
Phumzile
80 views