Ask a New Question
Search
Peggy the Pint Sized Pirate
Peggy the Pint Sized Pirate
D. M. Larson Cast of Characters PEGGY SCUMMY - young pirate who says mean things to PEGGY CAPTAIN
1 answer
42 views
Peggy the Pint Sized Pirate
D. M. Larson Cast of Characters PEGGY SCUMMY - young pirate who says mean things to PEGGY CAPTAIN
1 answer
34 views
Peggy the Pint Sized Pirate
D. M. Larson Cast of Characters PEGGY SCUMMY - young pirate who says mean things to PEGGY CAPTAIN
1 answer
34 views
Vinny bought 4 1/2 gallons of ice to serve. If a pint is 1/8 of a gallon, how many pint sized servings can be made
0 0 posted by
2 answers
asked by
Ms. Sue
1,263 views
MY QUESTION: DO YOU AGREE WITH WHAT I TOLD PEGGY?.
PEGGY AND TANIA STORY: QUESTION after you read the story: Did I give the right
2 answers
asked by
debbie
874 views
pearly and peggy sue left their dorm room at the same time and headed in opposite directions. After 9 hours they were 1,080
1 answer
32 views
Two quarts of ice cream cost $9.40. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $1.50 per pint
1 answer
110 views
Two quarts of ice cream cost $6.52. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $0.75 per pint
1 answer
106 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart) *
1 point $0.69 per pint
12 answers
asked by
jakie ozborn
1,829 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $0.69 per pint
1 answer
138 views