Ask a New Question
Search
Organic Foods Inc. sells 50-pound
Organic Foods Inc. sells 50-pound bags of grapes to the public schools for $10 a bag. The fixed costs of this operation are
1 answer
asked by
Jen
653 views
The manager of a bulk foods establishment sells a trail mix for $6 per pound and premium cashews for $13 per pound. The manager
3 answers
asked by
sandra
1,963 views
You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The graph shows the price for regular apples. What is the unit rate for each type
1 answer
asked by
August
101 views
The owner of an organic fruit stand also sells nuts. She wants to mix cashews worth $5.50 per pound with peanuts worth $2.30 per
1 answer
asked by
nora
863 views
The owner of an organic fruit stand also sells nuts. She wants to mix cashews worth $5.50 per pound with peanuts worth $2.30 per
1 answer
asked by
June
1,500 views
17. The owner of an organic fruit stand also sells nuts. She wants to mix cashews worth $5.50 per pound with peanuts worth $2.30
1 answer
asked by
martin
187 views
The price for pears is y = 2.75x. Which line would have the steepest slope if organic apples and pears were added to the graph?
A
4 answers
asked by
Researcher
4,142 views
A coffee distributor needs to mix a(n) Organic Free Trade coffee blend that normally sells for $8.30 per pound with a Rift
1 answer
asked by
Jennifer
1,643 views
You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The graph shows the price for regular apples. What is the unit rate for each type
2 answers
asked by
two
584 views
You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The graph shows the price for regular apple's. What is the unit rate for each type
6 answers
asked by
UNIT 2 LESSON 9 /FUNCTIONS/SOLVING SYSTEMS OF..
1,257 views