One serving of rice has

  1. Hong has 16 cups of rice to make two of the recipes for a potluck dinner.If he wants to use all of the rice, which of the
    1. answers icon 0 answers
    2. LOL asked by LOL
    3. views icon 97 views
  2. Mr. Lester uses 0.2 pounds of rice to make one serving of rice. Mr. Lester usually buys a medium-sized bag of rice, but the
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 24 views
  3. A serving of rice is 1/6 of a cup. How many servings are there in a 1 1/2-cup bag of rice?Write your answer as a fraction or as
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 70 views
  4. A serving of rice is 1/6 of a cup. How many servings are there in a 1 1/2-cup bag of rice? Write your answer as a fraction or as
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 44 views
  5. A serving of rice is 1/6 of a cup how many servings are there in a one and a half cup bag of rice write your answer as a
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 41 views
  6. A serving of rice is 1/6 of a cup. How many servings are there in a 1 1/2-cup bag of rice?
    1. answers icon 5 answers
    2. Blackboyjoy asked by Blackboyjoy
    3. views icon 45 views
  7. 18A serving of rice is 1/6 of a cup. How many servings are there in a 1 1/2-cup bag of rice?
    1. answers icon 1 answer
    2. Blackboyjoy asked by Blackboyjoy
    3. views icon 43 views
  8. a serving of rice is 1/6 of a cup. how many servings are there in a 1 1/2- cup bag of rice
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 31 views
  9. A serving of rice is 4/5 of a cup. How many servings are there in a 3 1/5-cup bag of rice?Write your answer as a fraction or as
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 28 views
  10. Cruz purchased a large pizza for $12.75. It serves 5 people. What is the cost per serving?$2.55 per serving $2.60 per serving
    1. answers icon 1 answer
    2. Joanie asked by Joanie
    3. views icon 133 views