Ask a New Question
Search
One bottle of shampoo costs
Gabriella’s travel shampoo bottle holds 1/2 cup of shampoo before leaving on vacation she filled the bottle to the top with
2 answers
asked by
Danny
835 views
company A:1/5
company B:4/25 company C:2/5 company D:3/20 Gabriellas travel shampoo bottle holds 1 1/2 cups of shampoo. Before
1 answer
asked by
kaitelyn
960 views
The label for a bottle of professional shampoo reads: “Acid balanced conditioning shampoo, pH 5.”
a. What is the hydronium
1 answer
asked by
Anonymous
524 views
One bottle of shampoo costs $6 for 8oz. A second bottle costs $4 for 5oz. Which has the lower unit rate?
1 answer
asked by
Mike
738 views
Felipe bought some shampoo for his puppy, Suggs. Felipe has a bottle that holds 8 ounces of shampoo. Each time he gives Suggs a
1 answer
asked by
winter<3
48 views
one bottle of shampoo costs $6 for 8 ounces.A second bottle costs $4 for 5 ounces of shampoo.Which has the lower unit rate?How
2 answers
asked by
jaden
1,204 views
One bottle of shampoo costs $6 for 8 ounces. A second bottle costs $4 for 5 ounces of shampoo. Which has the lower unit rate?
10 answers
asked by
Wyatt
6,530 views
One bottle if shampoo costs $6 for 8 ounces.A second bottle costs $4 for 5 ounces of shampoo.Which. has the lower unit rate?How
3 answers
asked by
Jayla
785 views
One bottle of shampoo costs $6 for 8 ounces. A second bottle costs $4 for 5 ounces of shampoo. Which has the lower unit rate?
1 answer
asked by
Aubrey D
405 views
Thais has a large bottle of shampoo.
There are 2 litres of shampoo in the large bottle. Thais also has some empty small bottles.
1 answer
asked by
lol
244 views