Ask a New Question
Search
Number of Pounds Price per
determine the value of the gold that mansa musa took to mecca then google the price if hold then convert it to pounds then
1 answer
22 views
determine the value of the gold that mansa musa took to mecca (300) then google the price if hold then convert it to pounds then
1 answer
24 views
How do you calculate unit price?
The unit price is the total price divided by the number of units. For instance, if 5 pounds of
0 answers
asked by
Glenda
602 views
Lenny says the price of a golden crown rounded to the nearest 1000 pounds is 54000 pounds.
Carol says the price of the golden
1 answer
30 views
If the unit price for cantaloupe is $0.65 per pound and Sally pays $1.95 for a cantaloupe, how many pounds does her cantaloupe
8 answers
asked by
ItsBeeboBaby
3,125 views
A shopper pays $3.95 for 5 pounds of potatoes. What is the price per pound for potatoes? HINT: "price per pound" means the price
1 answer
asked by
.
38 views
A shopper pays $3.95 for 5 pounds of potatoes. What is the price per pound for potatoes?
HINT: "price per pound" means the
1 answer
39 views
5.If the unit price for watermelon is $0.24 per pound and Jared pays $1.68 for a watermelon, how many pounds does his watermelon
2 answers
asked by
Nubneb
928 views
if the unit price for a cantaloupe cost 0.65 per pound and sally pays 1.95 for a cantaloupe how many pounds does her cantaloupe
9 answers
asked by
shynice
1,518 views
A merchant bought 15 2/5 pounds of apples and pears to sell at a fruit stand. 8 3/4 pounds were apples. Calculate the number of
1 answer
101 views