Ask a New Question
Search
Nima uses 2/3 cup peanuts,
Nima uses 2/3 cup peanuts, 1/2 cup cashews, 3/4 cup pecans, and some raisins in a recipe that makes 2 1/4 cups of trail mix. How
4 answers
asked by
Lily
3,622 views
Nima bought 10.5
yards of string for 3 art projects. Each project will use 3.6 yards of string. Complete the statements about the
1 answer
asked by
Hi
76 views
Can someone help me figure out the way to solve this math word problem?
Gerri bought a small bag of peanuts and ate 1/2 of the
3 answers
asked by
Anonymous
402 views
Donald spends a total of $17.43 on peanuts that cost $2.49 per pound. How many pounds of peanuts does he buy?
The equation that
1 answer
asked by
The boundaries of the former Soviet Union changed
15 views
Mrs. Carlyle bought a bag of peanuts for her children. when Philip Joy Brent and Preston came home from school and they each
1 answer
asked by
help
125 views
Dave & Jim separated the peanuts they had collected into two piles. One pile was for doubles (2 peanuts inside) and the other
0 answers
asked by
jenny
661 views
It costs $6 per pound for peanuts at Blessed Food Market. Which of the following represents the range of the function in terms
3 answers
70 views
nut store normally sells cashews for? $4.00 per pound and peanuts for? $1.50 per pound. But at the end of the month the peanuts
1 answer
25 views
Jan has a 18X18X12 inch gift box that needs to be placed carefully into a 2X2X2ft shipping carton, surrounded by packing
1 answer
asked by
Sarah
1,469 views
Question 2 of 10
It costs $6 per pound for peanuts at Blessed Food Market. Which of the following represents the range of the
1 answer
85 views