Ask a New Question
Search
Nick buys 2 brownies, 3
Nick buys 2 brownies, 3 cupcakes, and 5 cookies from the bake sale. Which of the following ratios is equivalent to the ratio of
1 answer
17 views
Nick buys 2 brownies, 3 cupcakes, and 5 cookies from the bake sale. Which of the following ratios is equivalent to the ratio of
1 answer
18 views
Camille buys a cake for $\$24.99$$24.99 . She also buys $12$12 brownies. Each brownie costs the same amount. She spends
1 answer
28 views
Camille buys a cake for $\$24.99$$24.99 . She also buys $12$12 brownies. Each brownie costs the same amount. She spends
1 answer
31 views
Camille buys a cake for $\$24.99$ . She also buys $12$ brownies. Each brownie costs the same amount. She spends $\$39.99$ on the
1 answer
20 views
Nick is the head coach for a college football team. He oversees 9 assistant coaches and 85 players. What skill would be useful
1 answer
asked by
keelon Ford
25 views
Who buys Myrtle a dog?(1 point)
Responses Tom Tom Nick Nick George George Gatsby
1 answer
34 views
A baking club has a bake sale, selling brownies at $1.50 per brownie. Write an equation using two variables to show the
1 answer
asked by
Zomcirinut
389 views
A baking club has a bake sale, selling brownies at $1.50 per brownie. Write an equation using two variables to show the
1 answer
asked by
screw the fatui
231 views
Jime wants to know how long it'd take for him to get 3600 brownies if he got 2 brownies every 5 minutes. His start number is
2 answers
119 views