Ask a New Question
Search
Nicholas sold pounds of shrimp
Nicholas sold pounds of shrimp in 4 hours. So, he sells shrimp at a rate of
pounds of shrimp per hour. At this rate, he would
1 answer
asked by
Grace Conner
191 views
For her famous seafood gumbo, Myra uses jumbo shrimp and blue crab. Her recipe calls for 4 11/12 pounds of shrimp and 9 5/12
1 answer
72 views
For her famous seafood gumbo, Polly uses jumbo shrimp and blue crab. Her recipe calls for 3/5 of a pound of shrimp and 7 pounds
1 answer
65 views
suppose you have 60$ ro buy a shrimp and chicken wings for a party. shrimp costs $10/lb and wings cost$6/lb. write a linear
2 answers
asked by
chad
617 views
Suppose you have $60 to buy shrimp and
chicken wings for a party. Shrimp costs $10/lb and wings cost $6/lb. Write and graph a
5 answers
asked by
jessica
2,665 views
a recipe calls for 2 1/2 quarts of fish stock and 1 1/2 pounds of shrimp. what is the unit rate of fish stock to shrimp in the
1 answer
asked by
KB
748 views
Britney spears her grilled shrimp so the product of the numbers of shrimp is 1001. If the number of shrimp on each spear is a
1 answer
asked by
Jeana
806 views
Often, a goby fish and a shrimp will live together in a burrow the shrimp has dug in the sand. The shrimp is almost blind and
1 answer
28 views
Parents donated fudge for the Christmas fund raiser for your classroom.40 pounds of chocolate fudge sold for &2.15 per pound and
2 answers
asked by
Victoria
538 views
Parents donated fudge for the Christmas fund raiser for your classroom.40 pounds of chocolate fudge sold for &2.15 per pound and
1 answer
asked by
Annia
764 views