Ask a New Question
Search
Natalie is buying potatoes at
Natalie is buying potatoes at the grocery store. If she buys 6 potatoes that each have a mass of 375 grams, what is the total
7 answers
asked by
kay
2,436 views
Natalie paid $14.99 to join an online music service. She purchased nine songs each month at a cost of $.99 per song Natalie
1 answer
53 views
A customer is buying two bags of potatoes, bag A and bag B. The mass of bag B is 3 kg more than twice the mass of bag A. The
1 answer
61 views
Natalie has $5000 and decides to put her money in the bank in an account that has a 10% interest rate that is compounded
2 answers
asked by
lexxy
579 views
Natalie has $5000 and decides to put her money in the bank in an account that has a 10% interest rate that is compounded
3 answers
asked by
lexxy
673 views
Becky was buying soup ingredients at the supermarket. She spent $6 on a pumpkin and also bought some sweet potatoes, which cost
1 answer
16 views
Angie can peel 1/6
of a crate of potatoes every 1/18 of a hour. Compute the unit rate. Responses A 1 crate of potatoes per hour1
1 answer
158 views
Angie can peel 1/6 of a crate of potatoes every 1/8 of a hour. Compute the unit rate. Responses A 1 crate of potatoes per hour1
1 answer
asked by
Ever heard of an IP address?
164 views
Angie can peel 1/6 of a crate of potatoes every 1/13 of a hour. Compute the unit rate.
A 1 crate of potatoes per hour1 crate of
1 answer
asked by
Help
102 views
at the market, potatoes cost $1.15 per pound. imagine you bought $3.45 worth of potatoes. how many pounds of potatoes did you
1 answer
asked by
b
58 views