Ask a New Question
Search
Ms. Santiago has many pens
Ms. Santiago has many pens in her desk drawer. She says that if you divide the total number of pens by 1, 2, 3, 4, 5, or 6, you
4 answers
asked by
Shohanur
635 views
Ms. Santiago has many pens in her desk drawer. She says that if you divide the total number of pens by 1, 2, 3, 4, 5, or 6, you
8 answers
asked by
Shohanur
2,802 views
An office supply store sells 128 pens in each bag. A business bought 9 bags of pens one month and 7 bags of pens the next month.
1 answer
22 views
An office supply store sells 128 pens in each bag. A business bought 9 bags of pens one month and 7 bags of pens the next month.
1 answer
asked by
drake
32 views
ok i'd appreciate it if someone could give me the answer to this one problem and tell me how its solved so i can do the rest on
0 answers
asked by
Jake T.
794 views
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses $1.25/pen $1.25/pen 0.80 pens/$1
1 answer
263 views
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses 1.25 pens/$1 1.25 pens/$1 0.80
1 answer
asked by
googoogaga
257 views
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses $1.25/pen $1.25/pen 1.25 pens/$1
1 answer
23 views
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses 1.25 pens/$1 1.25 pens/$1
1 answer
asked by
songoku
135 views
a number of teachers were to receive 6 pens each ,but needed 4 more pens for them to be equally divided.if each teacher received
1 answer
asked by
don
636 views