Ms. Santiago has many pens

  1. Ms. Santiago has many pens in her desk drawer. She says that if you divide the total number of pens by 1, 2, 3, 4, 5, or 6, you
    1. answers icon 4 answers
    2. Shohanur asked by Shohanur
    3. views icon 635 views
  2. Ms. Santiago has many pens in her desk drawer. She says that if you divide the total number of pens by 1, 2, 3, 4, 5, or 6, you
    1. answers icon 8 answers
    2. Shohanur asked by Shohanur
    3. views icon 2,802 views
  3. An office supply store sells 128 pens in each bag. A business bought 9 bags of pens one month and 7 bags of pens the next month.
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 22 views
  4. An office supply store sells 128 pens in each bag. A business bought 9 bags of pens one month and 7 bags of pens the next month.
    1. answers icon 1 answer
    2. drake asked by drake
    3. views icon 32 views
  5. ok i'd appreciate it if someone could give me the answer to this one problem and tell me how its solved so i can do the rest on
    1. answers icon 0 answers
    2. Jake T. asked by Jake T.
    3. views icon 794 views
  6. At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)Responses $1.25/pen $1.25/pen 0.80 pens/$1
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 263 views
  7. At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)Responses 1.25 pens/$1 1.25 pens/$1 0.80
    1. answers icon 1 answer
    2. googoogaga asked by googoogaga
    3. views icon 257 views
  8. At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)Responses $1.25/pen $1.25/pen 1.25 pens/$1
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 23 views
  9. At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)Responses 1.25 pens/$1 1.25 pens/$1
    1. answers icon 1 answer
    2. songoku asked by songoku
    3. views icon 135 views
  10. a number of teachers were to receive 6 pens each ,but needed 4 more pens for them to be equally divided.if each teacher received
    1. answers icon 1 answer
    2. don asked by don
    3. views icon 636 views