Ask a New Question
Ms. Santiago has many pens
Ms. Santiago has many pens in her desk drawer. She says that if you divide the total number of pens by 1, 2, 3, 4, 5, or 6, you
4 answers
asked by
Shohanur
666 views
Ms. Santiago has many pens in her desk drawer. She says that if you divide the total number of pens by 1, 2, 3, 4, 5, or 6, you
8 answers
asked by
Shohanur
2,842 views
An office supply store sells 128 pens in each bag. A business bought 9 bags of pens one month and 7 bags of pens the next month.
1 answer
82 views
An office supply store sells 128 pens in each bag. A business bought 9 bags of pens one month and 7 bags of pens the next month.
1 answer
asked by
drake
84 views
ok i'd appreciate it if someone could give me the answer to this one problem and tell me how its solved so i can do the rest on
0 answers
asked by
Jake T.
854 views
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses $1.25/pen $1.25/pen 0.80 pens/$1
1 answer
314 views
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses 1.25 pens/$1 1.25 pens/$1 0.80
1 answer
asked by
googoogaga
302 views
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses $1.25/pen $1.25/pen 1.25 pens/$1
1 answer
55 views
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses 1.25 pens/$1 1.25 pens/$1
1 answer
asked by
songoku
174 views
a number of teachers were to receive 6 pens each ,but needed 4 more pens for them to be equally divided.if each teacher received
1 answer
asked by
don
703 views