Mrs. P is ordering pencils for next year's class. Mrs.

  1. Mrs. P is ordering pencils for next year's class. Mrs. P expects to have 24 students in the class. Each student will use 12
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 558 views
  2. Mr. White notices that of the 30 students in his science class, 18 are using yellow pencils, 6 are using blue pencils, 4 are
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 689 views
  3. An office manager is ordering this year's supply of pencils and pensbfor the office. Each pencil costs 0.10$, each pen costs
    1. answers icon 1 answer
    2. Noel asked by Noel
    3. views icon 179 views
  4. An office manager is ordering this year’s supply of pencils and pens for the office. Each pencil costs$ 0.10 , each pen costs
    1. answers icon 1 answer
    2. Annoymus asked by Annoymus
    3. views icon 134 views
  5. A store sells packages of pencils. Which package offers the best unit price? 12 pencils for $3.36 12 pencils for $3.36 15
    1. answers icon 1 answer
    2. . asked by .
    3. views icon 185 views
  6. when ordering supplies , mr.williams accidentally ordered 12 more than twice his usual number of pencils.when the order arrived
    1. answers icon 1 answer
    2. judy asked by judy
    3. views icon 893 views
  7. Each student receives the same number of pencils and the same number of notebooks. This year she gave out 96 pencils and 72
    1. answers icon 1 answer
    2. amber asked by amber
    3. views icon 648 views
  8. 24 pencils in a box each student in the class gets 6. There are no pencils left over. How many students are in the class? write
    1. answers icon 5 answers
    2. brooke asked by brooke
    3. views icon 1,035 views
  9. An art teacher is ordering colored pencils for the new school year. The teacher buys 24 small boxes, 12 medium boxes, and 5
    1. answers icon 1 answer
    2. AI Nerd asked by AI Nerd
    3. views icon 83 views
  10. A store sells packs of pencils that each contain a different number of pencils different packs are Listed $1.80 for six pencils
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 79 views