Ask a New Question
Search
Mrs. Davenport bought a dozen
4 of 164 of 16 Items
11:27 Skip to resources Question Ms. Davenport bought a dozen packages of spaghetti sauce mix priced at 3
2 answers
asked by
MrDemon
110 views
Ms. Davenport bought a dozen packages of spaghetti sauce mix priced at 3 packages for $1.29. What is the price of one package of
1 answer
189 views
Miss Davenport bought a dozen packages of spaghetti sauce Mix priced at 3 packages for a $1.29. What is the price of one package
1 answer
83 views
Mrs. Davenport bought a dozen packages of spaghetti sauce. Mix priced at 3 packages for a $29. What is the price of one package
1 answer
55 views
For a wedding, Shereda bought several dozen
roses and several dozen carnations. The roses cost $15 per dozen, and the carnations
1 answer
asked by
Ron
875 views
olanda has a box that contains 834834 dozen beads. She uses 314314 dozen beads for a necklace and 134134 dozen beads for a
1 answer
87 views
Is a dozen dozen equals to 24?
wouldn't a dozen dozen be 144? and 144 is a gross. a dozen is 12 a dozen is 12 so isnt that 24?
0 answers
asked by
Gina
877 views
Richard bought rolls for a BBQ. He bought dozen wheat rolls and dozen snowflake rolls. If dozen rolls were eaten at the BBQ, how
1 answer
66 views
Find the cost of buying 4 dozen of exercise books at sh 6000 per dozen,a half dozen of pencil at sh 2050 per dozen,5 dozen
2 answers
asked by
kelvin
686 views
Find the cost of buying 4 dozen of exercise books at sh 6000 per dozen,a half dozen of pencil at sh 2050 per dozen,5 dozen
2 answers
asked by
kelvin
777 views