Ask a New Question
Search
Mrs. Ann bought some tuna
Mrs. Ann bought some tuna and sardines from a
fisherman. The ratio of the mass of tuna to the mass of sardines was 2 : 4. If she
1 answer
asked by
Anonymous
288 views
Mrs Koh bought some tuna and sardine from a fishmonger.the ratio of the mass of tuna to the mass of sardine was 1:2.if she
2 answers
asked by
Da S
547 views
The cafeteria has 4 cases of tuna and 9 single cans of tuna. In all,there are 65 can of tuna. How many cans of tuna are in a
2 answers
asked by
Lauryn
1,297 views
Read this sentence.
Any person who eats tuna fish is just as responsible for the tuna shortage as the big commercial fishers who
1 answer
62 views
In my math book I got a question that said Keith plans on eating 1 1/4 cups of tuna per day for five days.How much tuna does he
1 answer
asked by
Americal
751 views
Prisha loves to eat tuna salad for lunch almost every day.
On her first prenatal visit, her obstetrician advises Prisha that she
1 answer
asked by
follow my ig bigmeltoogrimy13
43 views
a 6.5 ounce can of tuna for $1.39 or a 3 ounce can of tuna for $0.65.
the 6.5 ounce can of tuna costs ________ the 3 ounce can of
6 answers
asked by
Samuel
1,539 views
At Fumiko's Fish Market, it costs $54 for 12 kilograms of tuna. At this rate, how much does it cost for 2 kilograms of tuna?
(a)
5 answers
asked by
Mujika
111 views
You are playing a game called "Will It Float?" In this game, you are given a large, square can of tuna. If you know the density
1 answer
23 views
You are playing a game called "Will It Float?" In this game, you are given a large, square can of tuna. If you know the density
1 answer
29 views