Molly buys 2 boxes of

  1. molly buys 2 boxes of crackers each box has 4 packages of crackers in it. molly buys a total of 80 boxes of crackers, how much
    1. answers icon 3 answers
    2. views icon 34 views
  2. Molly buys 2 boxes of crackers. Each box has 4 packages of crackers in it. Molly buys a total of 80 crackers. Which equation and
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 117 views
  3. There are x chocolates in each box. Ahmed buys 7 boxes whileKevin buys 3 boxes. Write an expression for the total number of
    1. answers icon 3 answers
    2. -________________________________________________- asked by -________________________________________________-
    3. views icon 170 views
  4. Atrader has shs 250000. He buys boxes of books at shs 25000 each and boxes of candles at shs 10000 each. The money spent on
    1. answers icon 1 answer
    2. X-tine asked by X-tine
    3. views icon 494 views
  5. Molly's dad is 22 years older than Molly. Twice her dad's age minus three times molly's age is equal to 31.What is the age molly
    1. answers icon 2 answers
    2. maths asked by maths
    3. views icon 211 views
  6. Molly's parents keep a chart on the wall where they mark how much Molly grows each year. When Molly was 15, she grew 1 inch and
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 91 views
  7. Ms. Yost has 20 boxes of markers. She buys 420% more boxes. How many boxes will she have in all?
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 30 views
  8. A business buys invoice forms at a cost of $4.45 a box for the first 20 boxes, $4.00 a box for the next 25 boxes, and $3.75 a
    1. answers icon 1 answer
    2. What number should be added to both sides of the e asked by What number should be added to both sides of the e
    3. views icon 142 views
  9. A business buys invoice forms at a cost of $4.45 a box for the first 20 boxes, $4.00 a box for the next 25 boxes, and $3.75 a
    1. answers icon 1 answer
    2. Mujika asked by Mujika
    3. views icon 66 views
  10. A business buys invoice forms at a cost of $4.45 a box for the first 20 boxes, $4.00 a box for the next 25 boxes, and $3.75 a
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 18 views