Molly bought two sweaters for

  1. Molly bought two sweaters for $30 each and three pair of pants for $25 each. She had a 20% off coupon for her entire purchase.
    1. answers icon 3 answers
    2. Crystal asked by Crystal
    3. views icon 612 views
  2. Dezeree received a $150 gift card and needs new sweaters for school. The sweaters cost $25 each. How many sweaters can she buy
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 116 views
  3. Question 20Dezeree received a $150 gift card and needs new sweaters for school. The sweaters cost $25 each. How many sweaters
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 90 views
  4. Natan spent $815 on sweaters and shirts. The number of shirts he bought was 1/2 the number of sweaters he bought. The cost of a
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 177 views
  5. magine Dezeree has a gift card worth $100. She wants to buy some sweaters that cost $27.50 each. To find out how many sweaters
    1. answers icon 1 answer
    2. jucewrldfr asked by jucewrldfr
    3. views icon 52 views
  6. To find out how many sweaters Dezeree can buy with her $100 gift card, we use the equation:\[ 27.50x = 100 \] where \( x \) is
    1. answers icon 1 answer
    2. girls like my atizzam asked by girls like my atizzam
    3. views icon 45 views
  7. Dezeree has a gift card that has $100 on it! She wants to buy some really cool sweaters that cost $27.50 each. To figure out how
    1. answers icon 1 answer
    2. jucewrldfr asked by jucewrldfr
    3. views icon 50 views
  8. Molly's dad is 22 years older than Molly. Twice her dad's age minus three times molly's age is equal to 31.What is the age molly
    1. answers icon 2 answers
    2. maths asked by maths
    3. views icon 283 views
  9. Molly bought a handbag that was discounted by 31%. Molly used the following expression to find the cost of the handbag after the
    1. answers icon 1 answer
    2. drakeboing asked by drakeboing
    3. views icon 43 views
  10. Shelly has $175 to shop for jeans and sweaters, Each pair of jeans costs $25, each sweater costs $20, and she buys 8 items.
    1. answers icon 2 answers
    2. mimi asked by mimi
    3. views icon 2,613 views