Ask a New Question
Search
Mia can purchase a 40-ounce jar of peanut butter for
Mia can purchase a 40-ounce jar of peanut butter for $5.20 or a 15-ounce jar for $2.70. How much does Mia save per ounce by
1 answer
asked by
h
99 views
Sue's Organic sells a 24-ounce jar of peanut butter that costs 5 less per ounce than their 16-ounce jar. What is the total price
1 answer
asked by
Jorge
552 views
Mia can purchase a 40-ounce jar of peanut butter for $5.20 or a 15-ounce jar for $2.70. How much does Mia save per ounce by
3 answers
asked by
Mia
3,559 views
Anne's dogs love peanut butter. For dinner, she always mixes a little peanut butter in with their food. For her large dog, Anne
1 answer
7 views
And if a 10 ounce jar of peanut butter cost $3.90 what is the price of 1 pound of peanut butter
1 answer
58 views
If a 10 ounce jar of peanut butter cost $3.90 what is the price of 1 pound of peanut butter
1 answer
55 views
i have 2 questions
13. Following the nutritional label on a jar of peanut butter, you determine that 1 ounce of the peanut butter
4 answers
asked by
Brenda
1,214 views
1)Following the nutritional label on a jar of peanut butter, you determine that 1 ounce of the peanut butter contains 115
2 answers
asked by
Alana
518 views
Following the nutritional label on the jar of peanut butter. you determine that 1 ounce of the peanut butter contains 115
1 answer
asked by
Nicole
540 views
Following the nutritional label on a jar of peanut butter, you determine that 1 ounce of the peanut butter contains 115 calories
1 answer
asked by
reann
557 views