Mia can purchase a 40-ounce jar of peanut butter for

  1. Mia can purchase a 40-ounce jar of peanut butter for $5.20 or a 15-ounce jar for $2.70. How much does Mia save per ounce by
    1. answers icon 1 answer
    2. h asked by h
    3. views icon 99 views
  2. Sue's Organic sells a 24-ounce jar of peanut butter that costs 5 less per ounce than their 16-ounce jar. What is the total price
    1. answers icon 1 answer
    2. Jorge asked by Jorge
    3. views icon 552 views
  3. Mia can purchase a 40-ounce jar of peanut butter for $5.20 or a 15-ounce jar for $2.70. How much does Mia save per ounce by
    1. answers icon 3 answers
    2. Mia asked by Mia
    3. views icon 3,559 views
  4. Anne's dogs love peanut butter. For dinner, she always mixes a little peanut butter in with their food. For her large dog, Anne
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 7 views
  5. And if a 10 ounce jar of peanut butter cost $3.90 what is the price of 1 pound of peanut butter
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 58 views
  6. If a 10 ounce jar of peanut butter cost $3.90 what is the price of 1 pound of peanut butter
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 55 views
  7. i have 2 questions13. Following the nutritional label on a jar of peanut butter, you determine that 1 ounce of the peanut butter
    1. answers icon 4 answers
    2. Brenda asked by Brenda
    3. views icon 1,214 views
  8. 1)Following the nutritional label on a jar of peanut butter, you determine that 1 ounce of the peanut butter contains 115
    1. answers icon 2 answers
    2. Alana asked by Alana
    3. views icon 518 views
  9. Following the nutritional label on the jar of peanut butter. you determine that 1 ounce of the peanut butter contains 115
    1. answers icon 1 answer
    2. Nicole asked by Nicole
    3. views icon 540 views
  10. Following the nutritional label on a jar of peanut butter, you determine that 1 ounce of the peanut butter contains 115 calories
    1. answers icon 1 answer
    2. reann asked by reann
    3. views icon 557 views