Ask a New Question
Search
Mia can purchase a 40-ounce
Mia can purchase a 40-ounce jar of peanut butter for $5.20 or a 15-ounce jar for $2.70. How much does Mia save per ounce by
1 answer
asked by
h
99 views
Mia can purchase a 40-ounce jar of peanut butter for $5.20 or a 15-ounce jar for $2.70. How much does Mia save per ounce by
3 answers
asked by
Mia
3,558 views
On a coordinate plane, 2 lines intersect at (6, 6).
Red beads cost $1 an ounce and gold beads cost $3 an ounce. Juanita wants to
1 answer
8 views
The price of 8.4 ounces of crackers is $2.42. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.
(1 point) Responses
2 answers
asked by
e
73 views
The price of 10 ounces of crackers is $3.00. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.
(1 point) Responses
1 answer
asked by
poop
69 views
Rhodium metal currently costs $1251. per troy ounce (note this is different than a regular ounce! 1 troy ounce = 31.1035g). What
3 answers
asked by
tricia
634 views
platinum metal currently costs $1700 per troy ounce ( note: this is different than a regular ounce 1 troy ounce =31.1035 g. what
1 answer
asked by
joe
451 views
What is the unit price for an ounce of coffee if a 120-ounce package costs $9.60?
$0.08 per ounce $0.80 per ounce $1.25 per ounce
1 answer
asked by
The boundaries of the former Soviet Union changed
12 views
An artist needs to purchase jars of paint. The table shows different sizes of paint jars and their prices.
A 2-column table with
1 answer
asked by
The boundaries of the former Soviet Union changed
4 views
A 16 2/5 ounce package of medicated cough drops costs $0.99. What is the unit cost?
A. $0.08 per ounce B. $0.50 per ounce C.
8 answers
asked by
Bob Tehe Builder
3,251 views