Mia can purchase a 40-ounce

  1. Mia can purchase a 40-ounce jar of peanut butter for $5.20 or a 15-ounce jar for $2.70. How much does Mia save per ounce by
    1. answers icon 1 answer
    2. h asked by h
    3. views icon 99 views
  2. Mia can purchase a 40-ounce jar of peanut butter for $5.20 or a 15-ounce jar for $2.70. How much does Mia save per ounce by
    1. answers icon 3 answers
    2. Mia asked by Mia
    3. views icon 3,558 views
  3. On a coordinate plane, 2 lines intersect at (6, 6).Red beads cost $1 an ounce and gold beads cost $3 an ounce. Juanita wants to
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 8 views
  4. The price of 8.4 ounces of crackers is $2.42. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.(1 point) Responses
    1. answers icon 2 answers
    2. e asked by e
    3. views icon 73 views
  5. The price of 10 ounces of crackers is $3.00. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.(1 point) Responses
    1. answers icon 1 answer
    2. poop asked by poop
    3. views icon 69 views
  6. Rhodium metal currently costs $1251. per troy ounce (note this is different than a regular ounce! 1 troy ounce = 31.1035g). What
    1. answers icon 3 answers
    2. tricia asked by tricia
    3. views icon 634 views
  7. platinum metal currently costs $1700 per troy ounce ( note: this is different than a regular ounce 1 troy ounce =31.1035 g. what
    1. answers icon 1 answer
    2. joe asked by joe
    3. views icon 451 views
  8. What is the unit price for an ounce of coffee if a 120-ounce package costs $9.60?$0.08 per ounce $0.80 per ounce $1.25 per ounce
    1. answers icon 1 answer
    2. The boundaries of the former Soviet Union changed asked by The boundaries of the former Soviet Union changed
    3. views icon 12 views
  9. An artist needs to purchase jars of paint. The table shows different sizes of paint jars and their prices.A 2-column table with
    1. answers icon 1 answer
    2. The boundaries of the former Soviet Union changed asked by The boundaries of the former Soviet Union changed
    3. views icon 4 views
  10. A 16 2/5 ounce package of medicated cough drops costs $0.99. What is the unit cost?A. $0.08 per ounce B. $0.50 per ounce C.
    1. answers icon 8 answers
    2. Bob Tehe Builder asked by Bob Tehe Builder
    3. views icon 3,251 views