Ask a New Question
Search
Max pack cereal box into
Jake's family just bought a variety pack of cereal that contains one serving of each type of cereal. Jake picks a cereal to have
1 answer
52 views
Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?
6
1 answer
asked by
Blocks
216 views
Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?
1 answer
177 views
Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?
6
11 answers
asked by
furry are best
339 views
Question
Which search term would be the most effective if you were researching why cereal was invented?(1 point) Responses is
1 answer
133 views
Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?
6
1 answer
124 views
Which search term would be the most effective if you were researching why cereal was invented?(1 point)
Responses is cereal
1 answer
asked by
nuh uhhhjj
104 views
Which of the following cereals is the best buy? Responses 28 oz. of cereal for $4.29 28 oz. of cereal for $4.29 - incorrect 32
3 answers
107 views
Which of the following cereals is the best buy?
(1 point) Responses 28 oz. of cereal for $4.29 28 oz. of cereal for $4.29 32 oz.
2 answers
284 views
Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?
6
1 answer
324 views