Ask a New Question
Search
Mary bought some peppers and
Showing results
1
through
10
of 10,687.
Mary bought some peppers and apples at the farmer's market. 2/3 of the peppers and 3/4 of the apples were red. the number of red
1 answer
asked by
Dell
621 views
hallo can you help me?
Kendra bought 5 ¾ pounds of red peppers for $13.34. How much would one pound of red peppers cost? danke!!
1 answer
asked by
please help (asap)
240 views
Alexander is buying a variety of fresh peppers. He spends 8.49 on bell peppers, 5.96 on jalapeño peppers, and $4.37 on banana
1 answer
69 views
Freya doesn't like peppers, so she grew 0 peppers in her garden. She divided the peppers equally among her 4 cousins. How many
3 answers
asked by
Bryce
833 views
Samuel bought three cups and four spoons for Kshs 324. Daniel bought five cups and Mary bought two sppons of the same type as
2 answers
asked by
John
1,373 views
Activity 1: Graphing
To fill an order for Sizzlin' Sauce sauces, you bought 1050 green peppers and 1200 hot chili peppers. •
2 answers
asked by
John
1,161 views
Sophia bought 9 red peppers for $5.40.
Find the unit rate. Then use the unit rate to write an equation relating the cost in
1 answer
asked by
Llandel
35 views
1. Kendra bought 5 ¾ pounds of red peppers for $13.34. How much would one pound of red peppers cost?
2. At the local grocery
1 answer
asked by
overthinker
316 views
Dave buys 3 green peppers and 2 red peppers for $3.45. Ruth buys 4 green peppers and 3 red peppers for $ 5.00. Find the price of
2 answers
asked by
David
451 views
Dave buys 3 green peppers and 2 red peppers for $3.45. Ruth buys 4 green peppers and 3 red peppers for $ 5.00. Find the price of
2 answers
asked by
David
461 views
Pages
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10