Mary bought some peppers and

  1. Mary bought some peppers and apples at the farmer's market. 2/3 of the peppers and 3/4 of the apples were red. the number of red
    1. answers icon 1 answer
    2. Dell asked by Dell
    3. views icon 669 views
  2. hallo can you help me?Kendra bought 5 ¾ pounds of red peppers for $13.34. How much would one pound of red peppers cost? danke!!
    1. answers icon 1 answer
    2. please help (asap) asked by please help (asap)
    3. views icon 272 views
  3. Alexander is buying a variety of fresh peppers. He spends 8.49 on bell peppers, 5.96 on jalapeño peppers, and $4.37 on banana
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 99 views
  4. Freya doesn't like peppers, so she grew 0 peppers in her garden. She divided the peppers equally among her 4 cousins. How many
    1. answers icon 3 answers
    2. Bryce asked by Bryce
    3. views icon 890 views
  5. Samuel bought three cups and four spoons for Kshs 324. Daniel bought five cups and Mary bought two sppons of the same type as
    1. answers icon 2 answers
    2. John asked by John
    3. views icon 1,446 views
  6. Activity 1: GraphingTo fill an order for Sizzlin' Sauce sauces, you bought 1050 green peppers and 1200 hot chili peppers. •
    1. answers icon 2 answers
    2. John asked by John
    3. views icon 1,222 views
  7. Sophia bought 9 red peppers for $5.40.Find the unit rate. Then use the unit rate to write an equation relating the cost in
    1. answers icon 1 answer
    2. Llandel asked by Llandel
    3. views icon 80 views
  8. 1. Kendra bought 5 ¾ pounds of red peppers for $13.34. How much would one pound of red peppers cost?2. At the local grocery
    1. answers icon 1 answer
    2. overthinker asked by overthinker
    3. views icon 348 views
  9. Dave buys 3 green peppers and 2 red peppers for $3.45. Ruth buys 4 green peppers and 3 red peppers for $ 5.00. Find the price of
    1. answers icon 2 answers
    2. David asked by David
    3. views icon 508 views
  10. Dave buys 3 green peppers and 2 red peppers for $3.45. Ruth buys 4 green peppers and 3 red peppers for $ 5.00. Find the price of
    1. answers icon 2 answers
    2. David asked by David
    3. views icon 516 views