Mark is selling gourmet apples

  1. Mark is selling gourmet apples at a price of ​$2per pound. ​ Currently, he sells 100 pounds of apples per week. This​
    1. answers icon 1 answer
    2. AOL asked by AOL
    3. views icon 103 views
  2. Tia owns a fruit shop and is selling a fresh lot of apples and oranges. She wants the ratio of apples to oranges sold to be 3 to
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 174 views
  3. Tia owns a fruit shop and is selling a fresh lot of apples and oranges. She wants the ratio of apples to oranges sold to be 4 to
    1. answers icon 1 answer
    2. mikiel asked by mikiel
    3. views icon 153 views
  4. on selling 250 apples , a man loses the selling price of 10 apples . find the loss % . had he purchased them for rs 650 , what
    1. answers icon 2 answers
    2. rupali asked by rupali
    3. views icon 1,385 views
  5. Mark bought four times as many apples as Harry and three times as many apples as Martin. If Mark, Harry, and Martin purchased
    1. answers icon 2 answers
    2. Dawn asked by Dawn
    3. views icon 1,334 views
  6. 13 A fruit seller buys 712 fruits, of which 3/4 are apples. Of all the apples that he bought, 1/3were found to be rotten. If he
    1. answers icon 4 answers
    2. Vaishnavi asked by Vaishnavi
    3. views icon 705 views
  7. a fruit seller buys 712 fruits ,of which 3/4 are apples. of all apples that he bought 1/3 were found to be rotten. if he sold
    1. answers icon 15 answers
    2. marvin asked by marvin
    3. views icon 9,582 views
  8. a store is selling apples on sale for 21.00 for 6 pounds if apples weights 5 ibhow many apples can you buy for 168.00
    1. answers icon 1 answer
    2. harlan asked by harlan
    3. views icon 318 views
  9. Find the missing numbers.cost selling price $175.00 mark on selling price markup rate 50% mark amount=
    1. answers icon 1 answer
    2. patricia asked by patricia
    3. views icon 481 views
  10. Tia owns a fruit shop and is selling a fresh lot of apples and oranges. She wants the ratio of apples to oranges sold to be 3 to
    1. answers icon 1 answer
    2. mikiel asked by mikiel
    3. views icon 167 views