Ask a New Question
Search
Margaret's favorite apples cost $3.50
Margaret's favorite apples cost $3.50 Margaret bought 2.6 pounds of apples how much did Margaret spend
1 answer
asked by
Momo
711 views
margaret buys 54 apples. she uses 1/3 apples for muffins. She used 1/2 the apples for pies. which expression as a fraction could
2 answers
asked by
zion
1,062 views
which is meaning does the personification in this sentence suggest
apples always win in my eyes apples are my favorite fruit
1 answer
asked by
Ren
29 views
A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
19 views
A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
18 views
A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
15 views
Which choice accurately uses the colon to introduce a list of favorite fruits?(1 point)
Responses Here are my favorite fruits:
1 answer
21 views
Which choice accurately uses the colon to introduce a list of favorite fruits?(1 point)
Responses Here are my favorite fruits:
1 answer
27 views
Which choice accurately uses the colon to introduce a list of favorite fruits?(1 point)
Responses Here are my favorite fruits:
1 answer
asked by
Hana
65 views
Which choice accurately uses the colon to introduce a list of favorite fruits?(1 point)
Responses Here are my favorite fruits:
1 answer
asked by
n
17 views