Marcy bought a pack of

  1. Marcy bought a pack of 25 pencils for $1.50. What is the cost, in dollars, of 1 pencil?
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 402 views
  2. Marcy had $400 to spend on new gear for camping. First, she bought a tent for $225. Then, she bought a cooler for $80. How much
    1. answers icon 1 answer
    2. mav welborn asked by mav welborn
    3. views icon 32 views
  3. What can you infer about Marcy?Marcy was reading to her brother Nik. "Did you like this story when you were little, Marcy?" Nik
    1. answers icon 1 answer
    2. heavenly asked by heavenly
    3. views icon 129 views
  4. I'm having problems with containers? Can you please help me? Thank you.1) I bought a 6-pack of eggs, a packet (?) of cow's milk
    1. answers icon 2 answers
    2. Henry2 asked by Henry2
    3. views icon 1,065 views
  5. Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?6
    1. answers icon 1 answer
    2. Blocks asked by Blocks
    3. views icon 230 views
  6. Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 191 views
  7. Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?6
    1. answers icon 11 answers
    2. furry are best asked by furry are best
    3. views icon 352 views
  8. Marcy is going in for a checkup at a large medical clinic. Marcy will meet with one of the 9 physician assistants and be
    1. answers icon 1 answer
    2. shania asked by shania
    3. views icon 186 views
  9. Laticia bought a pack of pencils for school. There were 8 pencils in the pack and the pack sold for $3.68. Write and solve an
    1. answers icon 1 answer
    2. Lala_BTS asked by Lala_BTS
    3. views icon 614 views
  10. Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?6
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 137 views