Ask a New Question
Search
Louis paid $42 for a dozen magazines with her annual
Louis paid $42 for a dozen magazines with her annual and subscription to her favorite sport magazine. What is the unit cost for
5 answers
asked by
Alicia
651 views
olanda has a box that contains 834834 dozen beads. She uses 314314 dozen beads for a necklace and 134134 dozen beads for a
1 answer
87 views
Is a dozen dozen equals to 24?
wouldn't a dozen dozen be 144? and 144 is a gross. a dozen is 12 a dozen is 12 so isnt that 24?
0 answers
asked by
Gina
876 views
Find the cost of buying 4 dozen of exercise books at sh 6000 per dozen,a half dozen of pencil at sh 2050 per dozen,5 dozen
2 answers
asked by
kelvin
685 views
Find the cost of buying 4 dozen of exercise books at sh 6000 per dozen,a half dozen of pencil at sh 2050 per dozen,5 dozen
2 answers
asked by
kelvin
777 views
Dr. Gallo's waiting room has a total of 18 magazines, including 3 fashion magazines. There are 5 more cooking magazines than
2 answers
asked by
Kathryn
435 views
Dr. Gallo's waiting room has a total of 18 magazines, including 3 fashion magazines. There are 5 more cooking magazines than
2 answers
asked by
Kathryn
496 views
The doughnut shop is having a special on doughnuts. The first dozen is $3.60, and each additional dozen is $1.00 off.
The
1 answer
asked by
Ghadah
464 views
Louis borrowed $500 from his bank. His bank will charge Louis 8% simple interest per year to loan him the money. If he paid back
4 answers
asked by
piggie
880 views
louis borrowed $500 from his bank his bank will charge louis 8% simple interest per year to loan him the money if he paid back
1 answer
asked by
Cam
378 views