Ask a New Question
Search
Lorraine prepared a 2.5-gallon pot
Lorraine prepared a 2.5-gallon pot filled with tomatoes to be canned in jars. Each jar will hold 1.25 quarts of tomatoes. If 1
1 answer
asked by
Joanie
178 views
The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.(1 point) Responses $5.56/1
1 answer
120 views
Lorraine and Albert are discussing neurotransmitters while getting ready for an exam. Lorraine maintains that dendrites receive
1 answer
221 views
Lorraine and Albert are discussing neurotransmitters, getting ready for an exam. Lorraine maintains that
neuronal dendrites sort
0 answers
asked by
Emma
1,023 views
The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.
$2.78/1 gallon $4.36/1 gallon
1 answer
asked by
...
275 views
The cost of a half gallon of ice cream at your local store is $5.46 points write this as a unit rate.
$2.73/1 gallon $5.46/ 1
1 answer
asked by
shoto
171 views
22 gallons of gas cost $65.56 what is the unit rate for 1 gallon of gas a $298 per gallon be $3.28 per gallon city $3.08 per
11 answers
asked by
Anna
2,387 views
Lorraine is placing tiles in rows.In each succeeding row,she doubles the number of tiles.The ninth row has 768 tiles.How many
1 answer
asked by
Chase
1,048 views
REVIEW: Candace purchased 6 gallons of gas for $13.56. What is the constant of proportionality that relates the cost in dollars,
1 answer
88 views
Lorraine hits a golf ball into the air. It lands 60 feet away from her. At its highest point, the ball is 30 feet in the air.
1 answer
asked by
:)
81 views