Ask a New Question
Look at the cups shown
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)Responses8
1 answer
asked by
dee
83 views
About how many cups of fruit does the USDA recommend eating each day?
(1 point) Responses 2 cups 2 cups 4 cups 4 cups 8 cups 8
1 answer
168 views
Question A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
1 answer
asked by
REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss
73 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
Responses
1 answer
asked by
mav welborn
68 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point) Responses
1 answer
asked by
REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss
73 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
Responses
1 answer
asked by
shhh
67 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
Responses
1 answer
137 views
About how many cups of fruit does the USDA recommend eating each day? (1 point) Responses 2 cups 2 cups 4 cups 4 cups 8 cups 8
1 answer
asked by
rat
69 views
Lashawn made a snack mix using the ingredients shown in the table.
a The ratio of cups of raisins to cups of peanuts is 2:1. b
1 answer
asked by
KUCKOYDLY SOUDY SIKZPIHZYSK B
97 views
About how many cups of fruit does the USDA recommend eating each day?
(1 point) Responses 2 cups 2 cups 4 cups 4 cups 8 cups 8
1 answer
64 views