Lena bought a total of

  1. Lena had $12. She bought a pack of craft paper for $6 and a sharpener for $2. Which expression correctly shows the total money
    1. answers icon 1 answer
    2. QUAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACK asked by QUAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACK
    3. views icon 89 views
  2. Lena had $12. She bought a pack of craft paper for $6 and a sharpener for $2. Which expression correctly shows the total money
    1. answers icon 1 answer
    2. unknown connexus user. asked by unknown connexus user.
    3. views icon 95 views
  3. Lena bought a total of 20 postcards. She bought 6 more large poscards than small. Write a system of equations that represents
    1. answers icon 1 answer
    2. Jane asked by Jane
    3. views icon 599 views
  4. Lena told her mother that the jeans that she bought were on sale for 10 percent off and she had saved $8.25 on them.Percents
    1. answers icon 1 answer
    2. humaira likes ukasha guys asked by humaira likes ukasha guys
    3. views icon 46 views
  5. Which of the following is the correct way to tell a group of people to prepare the firewood?* 1 point Preparen la leña
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 94 views
  6. Which of the following is the correct way to tell a group of people to prepare the firewood?(1 point) • Preparan la leña. •
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 109 views
  7. Business is booming for Lena's house cleaning service, Clean Your Scene, and she needs to hire more house cleaners.This table
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 125 views
  8. Lena plans to fill her 22-cm cube to within 2 cm of the top.How many cubic centimeters of dirt will Lena need?
    1. answers icon 3 answers
    2. peter asked by peter
    3. views icon 546 views
  9. Lena is currently involved in the consumer decision-making process and is looking at price, quality, and the user reviews. What
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 130 views
  10. Lena is currently involved in the consumer decision-making process and is looking at price, quality, and the user reviews. What
    1. answers icon 3 answers
    2. , asked by ,
    3. views icon 190 views