Ask a New Question
Search
Lamonte was comparing the price of grapefruit juice at two
Lamonte was comparing the price of grapefruit juice at two stores. The equation y, equals, 1, point, 7, 5, xy=1.75x represents
1 answer
12 views
One serving of grapefruit juice is 3/4 cup. Gemma has a pitcher with 3 1/4 cups of grapefruit juice.
How many servings of
1 answer
asked by
._.👍
48 views
A bag of A dozen grapefruit was selling for $6.60.The produce manager added some grapefruit to the bag but did not change the
1 answer
asked by
Sophia
94 views
1. I've posted this question before (once, the other post wasn't me)and I have still got no help.
Peg spends $7.50 a week for
1 answer
asked by
Diana
602 views
Karen mixed 1/2 cup of orange juice, 3/4 cup of pineapple juive , and 1/3 cup of grapefruit juice. How many cups of juice did
1 answer
asked by
andrea
556 views
peg spends $7.50 a week for grapefruit. When grapefruit are out of season, she gets 1 fewer grapefruit than when they are in
1 answer
asked by
j
504 views
If 7 cartons of apple juice and 2 cartons of grapefruit juice cost £6.15 and 5 cartons of apple juice and 8 cartons of
4 answers
asked by
Pete
3,024 views
Two friends, Lamonte and Kadeesha, took summer jobs. The equation y, equals, 25, point, 3, xy=25.3x represents Lamonte's
1 answer
asked by
LanguadeHarts
59 views
Peg spends $7.50 a week for grapefruit. When grapefruit are out of season, she gets 1 fewer grapefruit than when they are in
0 answers
asked by
april
475 views
Peg spends $7.50 a week for grapefruit. When grapefruit are out of season, she gets 1 fewer grapefruit than when they are in
1 answer
asked by
Diana
559 views