Kiesha buys pens and notepads.

  1. Kiesha buys pens and notepads. Pens come in packs of 10. What is the minimum number of packs of each that she needs to buy in
    1. answers icon 1 answer
    2. Jaquita Bell asked by Jaquita Bell
    3. views icon 532 views
  2. A store sells pens and note pads in packages. The price of a package of 8 pens and 3 notepads is 4.25. The price of a package of
    1. answers icon 1 answer
    2. Cenya Dolboeb asked by Cenya Dolboeb
    3. views icon 206 views
  3. A store sells pens and note pads in packages. The price of a package of 8 pens and 3 notepads is 4.25. The price of a package of
    1. answers icon 0 answers
    2. JOY asked by JOY
    3. views icon 958 views
  4. Noorie buys 16 boxes of pens. Each box contains m pens. If m is equal to 22. And she gave 10 pens to her friends. How many
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 51 views
  5. Mandy has bought some books and pens. If she buys 6 books and 5 pens, she will have $7.10 left. If she buys 4 books and 11 pens,
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 323 views
  6. A shopkeeper buys a number of blue pens and red pens. He pack 3 blue pens and 2 red pens into a packets for sale. If he wants to
    1. answers icon 1 answer
    2. NUR FARZANAH asked by NUR FARZANAH
    3. views icon 770 views
  7. Noorie buys 16 boxes of pens. Each box contains m pens. How many pens are in a box if 182 pens are left
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 45 views
  8. A package of self-sticking notepads contains 6 yellow, 6 blue, 6 green, and 6 pink notepads. An experiment consists of randomly
    1. answers icon 1 answer
    2. Larry asked by Larry
    3. views icon 2,671 views
  9. David is buying notebooks and pens for his class. He buys 3 notebooks, and each notebook costs $4. Then, he buys 2 pens. David
    1. answers icon 1 answer
    2. adriennechapman asked by adriennechapman
    3. views icon 24 views
  10. David is buying notebooks and pens for his class. He buys 3 notebooks, and each notebook costs $4. Then, he buys 2 pens. David
    1. answers icon 1 answer
    2. adriennechapman asked by adriennechapman
    3. views icon 24 views