Ask a New Question
Search
Kendra bought a gallon of
Kendra bought a gallon of milk and 5/6 of a pound of oranges. If the gallon of milk cost $3.60 and she spent a total of $4.35,
4 answers
asked by
adrian c
2,042 views
In 1992, Jason bought a gallon of gas for $1.25. Yesterday, he bought a gallon of gas for $2.13. What is the percentage increase
1 answer
asked by
OIP
638 views
Lucy bought a new car that has a 18 gallon gas tank. If she can drive 270 miles on a full tank of gas, what is the unit rate of
5 answers
240 views
Lucy bought a new car that has a 18 gallon gas tank. If she can drive 270 miles on a full tank of gas, what is the unit rate of
1 answer
91 views
The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.(1 point) Responses $5.56/1
1 answer
115 views
Lucy bought a new car that has a 18 gallon gas tank. If she can drive 270 miles on a full tank of gas, what is the unit rate of
1 answer
89 views
.
Kendra is a quality assurance inspector for a toothpaste manufacturer. What would be one task that Kendra might perform as part
5 answers
asked by
Arry
84 views
Kendra is a quality assurance inspector for a toothpaste manufacturer. What would be one task that Kendra might perform as part
1 answer
asked by
love god
36 views
Lucy bought a new car that has a 18 gallon gas tank. If she can drive 270 miles on a full tank of gas, what is the unit rate of
1 answer
asked by
kimmy
178 views
you bought 10 gallon jugs of juice for $26 if apple juice cost $2 per gallon and orange juice costs $3.50 per gallon how many of
1 answer
asked by
Kaitlyn
504 views