Ask a New Question
Search
Kaylee has 4 cups of
Kaylee has 4 cups of sugar. She needs to divide the sugar equally into containers holding 1/3 of a cup of sugar. How many
1 answer
asked by
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
96 views
Kaylee has 4 cups of sugar. She needs to divide the sugar equally into containers holding 1/3 of a cup of sugar. How many
1 answer
79 views
Kaylee has 4 cups of sugar. She needs to divide the sugar equally into containers holding 1/3 of a cup of sugar. How many
3 answers
asked by
nicole
97 views
Kaylee went to the candy store and bought 5 pounds of candy. If 3/5 of Kaylee's candy was chocolate, how many pounds of
1 answer
asked by
Brianna sapp
35 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)Responses8
1 answer
asked by
dee
45 views
About how many cups of fruit does the USDA recommend eating each day?
(1 point) Responses 2 cups 2 cups 4 cups 4 cups 8 cups 8
1 answer
137 views
Question A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
1 answer
asked by
REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss
34 views
Kaylee tended to be disorganized and forgetful. She often misplaced her phone and even her laptop at home. What would be the
1 answer
30 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
Responses
1 answer
78 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
Responses
1 answer
asked by
shhh
39 views