Ask a New Question
Search
Kate divides 1/2 gallon of
The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.(1 point) Responses $5.56/1
1 answer
123 views
Which line from Brighton Beach Memoirs is an example of dialogue?
KATE (Comes out of the kitchen with a glass of lemonade and one
1 answer
65 views
Joey has a 2/3 of gallon of ice cream. He divides the ice cream for his friends so that 1/9 of a gallon is in each bowl. How
1 answer
73 views
Joey has 2/3 of a gallon of ice cream. He divides the ice cream for his friends so that 1/9 of a gallon is in each bowl. How
1 answer
91 views
The passage is The Miracle Worker by William Gibson.
Kate. Miss Annie. Annie. No. Kate (a pause). It’s a very special day.
2 answers
asked by
megan
1,251 views
The passage is The Miracle Worker by William Gibson.
Kate. Miss Annie. Annie. No. Kate (a pause). It’s a very special day.
2 answers
asked by
lisa
885 views
The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.
$2.78/1 gallon $4.36/1 gallon
1 answer
asked by
...
280 views
The cost of a half gallon of ice cream at your local store is $5.46 points write this as a unit rate.
$2.73/1 gallon $5.46/ 1
1 answer
asked by
shoto
174 views
Which of the following situations is an example of abstinence? Responses You are at your friend Kate’s birthday party.
1 answer
42 views
Let a,b,c be positive integers such that a divides b^2 , b divides c^2 and c divides a^2 . Prove that abc divides (a + b + c)7 .
0 answers
asked by
Anamika
745 views