Ask a New Question
Search
Karol bought 1lb of sugar.
Karol bought 1lb of sugar. She used 1/4 lb of sugar to bake a big cake and some of the remaining sugar to make lots of cookies.
2 answers
asked by
Reine Meghan
569 views
Lin bought x grams of sugar. Jada bought 3⁄4 more than that. Select ALL equations that represent
the relationship between
2 answers
asked by
Alex
462 views
Dhruv bought some white sugar and some brown sugar. He used an equal amount of white and brown sugar. He had 3/5 of the while
1 answer
165 views
Read the passage from Sugar Changed the World.
Sugar is different from honey. It offers a stronger sweet flavor, and like steel
1 answer
16 views
Bruno bought 96 pounds of sugar for his bakery. Every day he used the same amount of sugar to make bakery items. After 10 days,
1 answer
asked by
hehe
75 views
Laura bought 24 pounds of sugar for
$10. How many dollars did she pay per pound of sugar? If necessary, round your answers to the
2 answers
asked by
Piper
1,195 views
Annie went to the market to buy some ingredients. she bought 0.5kg of sugar, 1500g of flour and 800mg of baking soda. Which of
1 answer
asked by
Abegail
475 views
Jim bought 18 pounds of sugar for $10.
How many dollars did he pay per pound of sugar? Lena runs 10 miles in 76 minutes. How many
1 answer
43 views
Jim bought 18 pounds of sugar for $10.
(How many dollars did he pay per pound of sugar?) Lena runs 10 miles in 76 minutes. (How
1 answer
44 views
Read the passage from Sugar Changed the World.
Knowing that their slaves were likely to die by the time they reached their
1 answer
12 views