Justin bought 4 pillows for

  1. Justin bought 4 pillows for a total of $31.96. What is the unit price for each pillow?
    1. answers icon 2 answers
    2. Camma Breezy asked by Camma Breezy
    3. views icon 346 views
  2. Which detail from "Justin Lebo” best shows that Justin is caring?"They were so happy," Justin remembers. "It was like they
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 12 views
  3. Justin bought 12 souvenirs during 6 days of vacation. How many days will Justin have to spend on vacation before he will have
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 52 views
  4. In a furniture store, a window display shows how colorful lamps and pillows can brighten a room. How could an online retailer
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 115 views
  5. A hotel has $504 to buy new pillows. If the cost of each pillow is $6, how many pillows will the hotel be able to buy?Responses
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 43 views
  6. Represent the proportional relationship described with an equation where p equals pillows and b equals beds:four pillows for
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 123 views
  7. Janelle plans to make pillows and sell them online for $23 each. She already bought a sewing machine for $150. Additionally, for
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 10 views
  8. Janelle plans to make pillows and sell them online for $23 each. She already bought a sewing machine for $150. Additionally, for
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 13 views
  9. Mrs burkens grandma bought a strip of fabric 10yd long she needs 1 1/3 yard piece to make each pillow how many pillows can she
    1. answers icon 2 answers
    2. Eli asked by Eli
    3. views icon 306 views
  10. Help please! I would greatly appreciate it!Sarah is making pillows. She uses 2 1/3 yards of fabric to make 5 pillows. How many
    1. answers icon 11 answers
    2. TheTempest asked by TheTempest
    3. views icon 515 views