Ask a New Question
Search
Justin bought 4 pillows for
Justin bought 4 pillows for a total of $31.96. What is the unit price for each pillow?
2 answers
asked by
Camma Breezy
346 views
Which detail from "Justin Lebo” best shows that Justin is caring?
"They were so happy," Justin remembers. "It was like they
1 answer
12 views
Justin bought 12 souvenirs during 6 days of vacation. How many days will Justin have to spend on vacation before he will have
1 answer
52 views
In a furniture store, a window display shows how colorful lamps and pillows can brighten a room. How could an online retailer
1 answer
115 views
A hotel has $504 to buy new pillows. If the cost of each pillow is $6, how many pillows will the hotel be able to buy?
Responses
1 answer
43 views
Represent the proportional relationship described with an equation where p equals pillows and b equals beds:
four pillows for
1 answer
123 views
Janelle plans to make pillows and sell them online for $23 each. She already bought a sewing machine for $150. Additionally, for
1 answer
10 views
Janelle plans to make pillows and sell them online for $23 each. She already bought a sewing machine for $150. Additionally, for
1 answer
13 views
Mrs burkens grandma bought a strip of fabric 10yd long she needs 1 1/3 yard piece to make each pillow how many pillows can she
2 answers
asked by
Eli
306 views
Help please! I would greatly appreciate it!
Sarah is making pillows. She uses 2 1/3 yards of fabric to make 5 pillows. How many
11 answers
asked by
TheTempest
515 views