Juan buys cheese from the

  1. Suppose cheese costs $22 per kilogram. Ella buys a 75-gram piece of cheese and Ali buys a 250-gram piece of cheese.How much more
    1. answers icon 5 answers
    2. lill asked by lill
    3. views icon 1,077 views
  2. Which problem could you write for 6×3? (1 point) Responses Juan buys 3 packs of markers. Each pack has 6 markers. How many
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 109 views
  3. Juan buys cheese from the local farmer's market. The graph below shows the cheese cost (in cents) versus its weight (in ounces).
    1. answers icon 3 answers
    2. . *+. WHY U GOTTA BE ANONYMOUS I WANNA KNOW .+* . asked by . *+. WHY U GOTTA BE ANONYMOUS I WANNA KNOW .+* .
    3. views icon 34 views
  4. Dewayne owns a restaurant and buys two types of cheese. Cheese 1 costs $7 per pound and Cheese 2 costs $10 per pound. Dewayne
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 95 views
  5. harry buys 15 ounces of the cheese The cost of the cheese is $0.50 per ounce how much money does he spend on the cheese
    1. answers icon 1 answer
    2. joe momma asked by joe momma
    3. views icon 163 views
  6. Which problem could you write for ?(1 point) 6 × 3 6 × 3 Juan buys 3 packs of markers. Each pack has 6 markers. How many
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 152 views
  7. 3 of 113 of 11 ItemsQuestion 1 Which problem could you write for 10 divided by 2?(1 point) Responses Juan buys 10 packs of
    1. answers icon 1 answer
    2. cookie cumble asked by cookie cumble
    3. views icon 37 views
  8. Mei is at the store buying cheese. The cost of the cheese is $0.28 per ounce. She buys 11 ounce of the cheese how many much
    1. answers icon 3 answers
    2. Jenny asked by Jenny
    3. views icon 672 views
  9. mrs. lim buys 30 kg of cheese at a certain price.she finds that if she had bought some cheaper cheese costing 95 cents less she
    1. answers icon 1 answer
    2. asd asked by asd
    3. views icon 693 views
  10. Type the missing wordJuan wants to buy him a book. He buys it. Juan ____ quiere comprar un libro. Él _____ compra.
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 58 views