Ask a New Question
Search
Jenny bought 5 pounds of peanuts and 4.08 pounds of
Jenny bought 5 pounds of peanuts and 4.08 pounds of raisins. How many pounds of snacks did she buy in all?
pounds
1 answer
asked by
mav welborn
11 views
Jenny bought 3.50 pounds of peanuts for $12.60.Her friend buy's 4.00 pounds of pecans for $15.20. Which is less expensive per
1 answer
asked by
Jane
701 views
Rachel bought 859 pounds of peanuts and 0.1 pounds of raisins. How many pounds of snacks did she buy in all?
pounds
1 answer
asked by
elijah
87 views
Wanda bought 59.37 pounds of peanuts and 0.3 pounds of raisins. How many pounds of snacks did she buy in all?
1 answer
60 views
A nut wholesaler sells two types of mixes of cashews and peanuts. He makes a low-grade mix containing 8 pounds of peanuts and 4
3 answers
asked by
asingh
1,099 views
Mother bought 5 pounds of chicken, 7 pounds of beef, and 3 pounds of pork. What is the mean weight of the meat?
5 pounds 7 pounds
1 answer
asked by
Dolly bu
70 views
nut store normally sells cashews for? $4.00 per pound and peanuts for? $1.50 per pound. But at the end of the month the peanuts
1 answer
15 views
Ms. Jones is buying raisins and peanuts. She needs 8 pounds total, and she wants to have 1.5 more pounds of peanuts than
3 answers
8 views
Ms. Jones is buying raisins and peanuts. She needs 8 pounds total, and she wants to have 1.5 more pounds of peanuts than
3 answers
21 views
Ms. Jones is buying raisins and peanuts. She needs 8 pounds total, and she wants to have 1.5 more pounds of peanuts than
1 answer
13 views