Ask a New Question
Search
Jenny's Bakery sells carrot muffins
Jenny's Bakery sells carrot muffins for $2.00 each. The electricity to run the oven is $120.00 per day and the cost of making
1 answer
asked by
M
89 views
A bakery sells 5800 muffins in 2010. The bakery sells 7420 muffins in 2015. Write a linear model that represents the number
y y
15 answers
asked by
jake
3,385 views
A bakery sells three varieties of muffins . On a recent morning , the bakery sold 41 blueberry muffins , 27 bananas nut muffins
5 answers
asked by
Yatna
217 views
a bakery sells bagels for $0.85 each an muffins for $1.10 each the bakery hopes to earn $400 each day from these sales. Write an
1 answer
asked by
Hannah
739 views
3/7 of the muffins in the bakery were carrot muffins. The number of blueberry muffins was twice the number of multi grain
1 answer
asked by
Anonymous
982 views
A bakery sells 3 muffins for every 5 pizza pies. The bakery sold a total of 24 muffins and pizza pies together. How many of each
1 answer
18 views
A bakery sells muffins for 2.25 pounds each. Ansel buys 12 muffins. How much does he pay in total?
1 answer
24 views
A bakery can sell muffins for $1 each. If it costs the bakery $5 to make 20 muffins, what percent of the money made from muffins
1 answer
asked by
rachie
667 views
1)A bakery can sell muffins for $1 each. If it costs the bakery $5 to make 20 muffins, what percent of the money made from
1 answer
asked by
Betsy
550 views
A bakery can sell muffins for $1 each. If it costs the bakery $5 to make 20 muffins, what percent of the money?
0 answers
asked by
Anonymous
377 views