Ask a New Question
Search
Jacob bought a sandwich for
Jacob bought a sandwich for $4.75, a small salad for $2.43, and juice for $1.25. Jacob wrote the expression $4.75 + ($2.43 + $
1 answer
asked by
Anonymous
523 views
Jacob bought a sandwich for $4.75, a small salad for $1.25. Jacob wrote the expression $4.75 + ($2.43 + $1.25) to calculate how
1 answer
asked by
Anonymous
485 views
Mauryn wrote the following
Sandwiches at king sandwich cost same amount and include bread, meat, cheese, lettuce, and tomato. All
2 answers
asked by
taylor
2,036 views
A sandwich shop gives a free sandwich after 8 sandwiches are bought in the formula t=s/8+s,t represents the total number of
1 answer
asked by
Jenny
587 views
Jacob and Wesley went to the movies. Patty bought the two movie tickets for $7.35 each. Wesley bought two buckets of popcorn at
0 answers
asked by
S3GmEnTz
255 views
(jacob and jacob was discussing) the rgument during the debate.
is the underlined corrected as jacob and jacob discussed
3 answers
asked by
jj
557 views
Kit bought a soft drink and a sandwich for $9.00. What was the price of each if the sandwich cost 3.5 times as much as the soft
2 answers
asked by
Johnnie
1,189 views
As part of a school science project, Jacob bought some bulbs for a total of $18. The cost of each bulb was $3. How many bulbs
6 answers
asked by
D
798 views
Yoshi makes a large sandwich. He cuts the sandwich into 8 equal parts. He wants to put 5/8 of the sandwich on a plate. How many
2 answers
asked by
Smack noi
743 views
Serena brought a sandwich to school and wanted to share it with 3 of her friends. So, she cut the sandwich into 4 equal pieces.
1 answer
asked by
JKL Lowery
95 views