Ask a New Question
Search
Jack has 1 1/2 pound
Jack sells sausages by the pound following his family recipe. It costs him $0.99 to make a pound of sausage. His other operating
1 answer
71 views
Marri bought 1/2 pound licorice, 1/3 pound of candy worms, and 2/5 pound of jawbreakers. how many more pounds of licorice than
1 answer
asked by
[1BOTHELP2BRO3]+
286 views
Jack Laffan, Margaret's brother, was a sociable man, quite unlike his sister. Jack had a wife known to all as Mrs. Jack. Jack
1 answer
73 views
a screw jack whose pitch is 3mm is used to lift a load of 400kg through a length of 14cm,the length bar of jack is 20cm.if the
3 answers
asked by
El chapo
1,742 views
In The Importance of Being Earnest, how does Algernon find out where Jack's house in the country is located? (1 point)
Responses
1 answer
asked by
Jungkook is my love
106 views
Jackie needs to chicken feed for her chickens. She can buy a 40 pound bag for $30.99 or a 10 pound bag for $12.98. Which size
1 answer
101 views
Scarlettbought1poundofrosemary,3poundsofsage,and1.8poundsoforegano.Howmuchdidshespend?
cilantro $6/pound chamomile $6/pound
1 answer
70 views
''is anyone else chilly?''
a jack did not like the gathering b jack was bored of watching the movie c jack was cold and want to
1 answer
asked by
No one
97 views
What is jumping jack jack frost jack and the beanstock jack in a box toy jackall the band and Mariah Carrey's All I Want For
1 answer
asked by
????
244 views
What happens to Ralph when they go Castle Rock to confront Jack?
He beats Jack in a fight and takes control of Jack’s tribe. He
1 answer
225 views