Ask a New Question
Search
Ingredients 1 15-ounce can of chickpeas, drained and rinsed 2
Roasted Chickpeas Enjoy this healthy, easy-to-make snack. You can also sprinkle this on salads to add more protein. Ingredients
1 answer
11 views
Roasted Chickpeas
Enjoy this healthy, easy-to-make snack. You can also sprinkle this on salads to add more protein. Ingredients 1
1 answer
7 views
Roasted Chickpeas
Enjoy this healthy, easy-to-make snack. You can also sprinkle this on salads to add more protein. Ingredients 1
1 answer
10 views
Roasted Chickpeas
Enjoy this healthy, easy-to-make snack. You can also sprinkle this on salads to add more protein. Ingredients 1
1 answer
8 views
Ingredients
1 15-ounce can of chickpeas, drained and rinsed 2 tablespoons olive oil 1 tablespoon ground cumin 1 teaspoon garlic
1 answer
8 views
Next: Add the chickpeas to the spice mixture and toss to coat. Spread the coated chickpeas in a single layer on a baking sheet
1 answer
7 views
Mia can purchase a 40-ounce jar of peanut butter for $5.20 or a 15-ounce jar for $2.70. How much does Mia save per ounce by
1 answer
asked by
h
99 views
The price of 10 ounces of crackers is $3.00. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.
(1 point) Responses
1 answer
asked by
poop
69 views
The price of 8.4 ounces of crackers is $2.42. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.
(1 point) Responses
2 answers
asked by
e
73 views
What is the unit price for an ounce of coffee if a 120-ounce package costs $9.60?
$0.08 per ounce $0.80 per ounce $1.25 per ounce
1 answer
asked by
The boundaries of the former Soviet Union changed
12 views