Ask a New Question
Search
Imagine you made a gallon
The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.(1 point) Responses $5.56/1
1 answer
120 views
The cost of a half gallon of ice cream at your local store is $5.46 points write this as a unit rate.
$2.73/1 gallon $5.46/ 1
1 answer
asked by
shoto
172 views
The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.
$2.78/1 gallon $4.36/1 gallon
1 answer
asked by
...
275 views
22 gallons of gas cost $65.56 what is the unit rate for 1 gallon of gas a $298 per gallon be $3.28 per gallon city $3.08 per
11 answers
asked by
Anna
2,388 views
REVIEW: Candace purchased 6 gallons of gas for $13.56. What is the constant of proportionality that relates the cost in dollars,
1 answer
89 views
A driver drove 90 miles and used 4 gallons of gasoline. What is the vehicle’s consumption rate in miles per gallon?(1 point)
1 answer
asked by
SKEYEYE
146 views
Imagine you made a gallon pitcher of lemonade for your family picnic.You poured the lemonade into 12 paper cup until there
2 answers
asked by
Frances
683 views
Imagine you made a gallon pitcher of lemonade for your family picnic.You poured the lemonade into 12 paper cup until there
3 answers
asked by
Frances
1,780 views
The cost of a half-gallon of paint at a paint store is $17.99. Write this as a unit rate.
Responses 35.98$/1 gallon 26.99$/1
1 answer
136 views
Ranchers in the American west often wear what is called a 10 gallon hat. However, a 10 gallon hat actually holds only 3/4
1 answer
asked by
anonymous!!!
449 views